רח’ גוט לוין, 2, חיפה

טיפול בעששת

במאה השנה האחרונות עששת הפכה לאחת בעיות הבריאות הנפוצות ביותר ולסיבה העיקרית של נשירת שיניים בגילאים שונים. בעבר המחלה נחשבה לכרונית וחשוכת מרפא, אך בימינו במראות שיניים מתמודדים איתה בהצלחה ניכרת בתנאי שנגע חולני מתגלה בזמן. מה זאת אומרת "בזמן"? אם חולה מגיע לרופא ומתלונן שכל הלילה סבל מכאבים בלתי נסבלים, ככל הנראה המחלה הגיע כבר לשלב מתקדם. אבל אפילו במצב כזה רופא מנוסה יבצע הרדמה וינסה להציל את השן. אולם הדרך היעילה לרפא עששת היא למנוע אותה באמצעות בדיקות מעקב סדירות אצל רופא וטיפול נכון בחלל הפה.

גורמים להתפתחות עששת

  • חיידקים בפלאג (למשל, סטרפטוקוקוס)
  • צריכה מופרזת של ממתקים/סוכר
  • איכות וכמות של הרוק המופרש (רוק מגן את חלל הפה מפני עששת)
  • עמידות/רגישות של שן לחיידקי העששת

לפי מחקרים קליניים לעששת בנוסף להיותה מחלה דלקתית קיים היבט זיהומי. כלומר, הורה שחלל פיו מתחילה להתפתח עששת עלול להדביק בה את ילדיו במידה נוצר מגע בין חלל הפה שלו לבין מוצץ וכפית של ילדו לאחר שהוא כביבול "מנקה" אותם בעזרת הרוק. מה הפתרון? לשטוף חפצים של ילדים במים חמים וגם לטפל בעששת ללא דויחוי!

טיפול בעששת

התפתחות המחלה כוללת מספר שלבים: עששת ראשונית (יכול להימשך מספר שנים), עששת שטחית, עששת בינונית ועששת עמוקה (עלולה לגרום לדלקת מוך השן). עששת שנגרמת ע"י חיידקים מזיקים משפיעה גם למצבו הכללי של מטופל ולהביא להתפתחות של מגוון המחלות, כגון: דלקת גרון או שדקים. זאת הסיבה שיש לחסל בהקדם נגע חולני שנוצר בשן.

מרפאת השיניים של דר' זאב גורביץ' מציעה כל הסוגים הקיימים של טיפול בעששת:

  • טיפולי שורש
  • סתימות (סתימה רגילה או אסתטית)
  • טיפולי היגיינה בחלל הפה (ע"י שייננית)

מדובר בשיטות טיפול מתקדמות, שימוש במכשור חדשני וחומרי גלם איכותיים

מעוניין להיבדק ולקבל חוות דעת של דוקטור גורביץ' לגבי מצבו של חלל הפה שלך? צור קשר! אנו מבטיחים אבחון מקצועי וטיפול ברמה גבוהה!

קבע תור לרופא
כתובת

מאמרים

טיפול חניכיים בלייזר

השימוש בלייזר בתחום רפואת השיניים הינו יחסים חדש, אך בזמן הקצר שהוא קיים הוא הוכיח את יעילותו בטיפול בעששת, הסרת אבנית והלבנת שיניים. הטכנולוגיה החדשה התגלתה כיעילה יותר ובטוחה יותר למטופל. טיפול חניכיים בלייזר נעשה ללא כאב, מתח המלווה בכל טיפול שיניים אצל המטופלים, סיבוכים הנובעים משימוש באמצעים כירורגיים ומקדחה רפואית. אלו הן כמה מיני…

המשך

כיצד לשמר את בריאות השיניים

בריאות השיניים לא תלויה רק בשמירה על הגיינת הפה וצחצוח שיניים נכון. נראות השיניים מושפעת גם מהמערכת החיסונית, אכילה בריאה, שינה וסגנון חיים, זו הסיבה שחשוב לבקר אחת לתקופה אצל רופא השיניים, גם אם אינך חש בכאב. רפואה מונעת הנה דרך ההתמודדות היעילה ביותר עם עששת. רופא שיניים בחיפה, במרפאתו של ד"ר גורביץ' יעזור לכם…

המשך